pátek 19. srpna 2011

20 Years from Crown Heights Riot - 20 let od rasových nepokojů v New Yorku

The Crown Heights Riot was a three-day riot that occurred in August 1991 in the Crown Heights neighborhood in the New York City borough of Brooklyn. Crown Heights was and currently remains a primarily West Indian and African American community; however, it has a large minority of Jews. The riots began on August 19, 1991 after the child of two Guyanese immigrants was accidentally struck and killed by an automobile in the motorcade of a prominent Chabad Hasidic rabbi Schneersohn. During the riot, an Orthodox Jew was killed. The riot unveiled long simmering tensions between the Crown Heights' black and Jewish communities. It also had an impact on the 1993 mayoral race, and ultimately led to a successful outreach program between black and Jewish leaders that helped improve race relations in the city. (Wiki)

19. srpna 1991 vypukly v newyorském Brooklynu  vážné rasové nepokoje mezi Afroameričany a Židy. Došlo k nim poté, co americký rabín, který jel jako součást kolony lubavičského rabína Menachema Mendela Schneersohna usmrtil neúmyslně automobilem černého mladíka z Guyany.
V Crown Heights žije velká židovská komunita chabadských chasidů a zároveň velké množství Afroameričanů hlavně z oblasti Karibiku. Během třídenních nepokojů byl zabit Afroameričany chasida a zraněna byla řada lidí (43 civilistů a 152 policistů) a došlo k velkým škodám na majetku. Nepokoje rozkryly velké napětí mezi Afroameričany a Židy a zároveň obrátily pozornost na tento problém, který následně začal být efektivně řešen. 


  3 komentáře:

  1. Prokletý multikulturalimus...race riots budou všude, kde je etnicky rozmanité obyvatelstvo.

   OdpovědětVymazat
  2. A copak byste s tím - dle vašeho názoru - prokletím navrhoval dělat? A v tomto případě s těmi Afroameričany a Židy?

   OdpovědětVymazat
  3. Všechny menšiny odstranit - např. vyhnat Araby v případě Izraele.

   OdpovědětVymazat